Meiteņu futbols atgriežas skolās - jauns projekts Rīgas skolu komandām

Meiteņu futbols atgriežas skolās - jauns projekts Rīgas skolu komandām

Latvijas Futbola federācija (LFF) sadarbībā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF) uzsāk jaunu meiteņu futbolu popularizējošu un attīstošu projektu Meiteņu futbols atgriežas skolās, kas savā pirmajā pastāvēšanas gadā piedāvā Rīgas pilsētas izglītības iestāžu 5.-6. klašu komandām piedalīties jauna veida futbola sacensībās.

Futbola sacensības skolniecēm norisināsies no 25. aprīļa līdz 17. maijam Rīgas skolu sporta zālēs. Pieteikšanās dalībai sacensībās iespējama līdz 17. aprīlim.

PIETEIKŠANĀS FORMAS UN NOLIKUMS

Šāds projekts ieviests ar mērķi popularizēt meiteņu futbolu skolu iestādēs un veicināt meiteņu iesaisti sporta nodarbībās, attīstot veselīga dzīvesveida paradumus. Projekta pirmā sezona startēs Rīgas teritorijā, bet nākotnē ir iecere ievērojami paplašināties un organizēt līdzīgu projektu katrā Latvijas reģionā.

Projekta mērķauditorija ir 5.-6. klašu audzēknes ar vai bez futbola prasmēm, kuras tiek aicinātas pievienoties šim demokrātiskajam sporta veidam, iegūt pozitīvas emocijas un jaunus draugus.

"LFF darbs sieviešu futbola segmentā pēdējos gados ir vērsts uz to, lai nodrošinātu katrai gribošajai meitenei iespēju iesaistīties futbolā, laužot sabiedrībā valdošos stereotipus par futbolu kā meitenēm un sievietēm nepiemērotu. Straujā meiteņu un sieviešu futbola izaugsme, kā arī būtiskais reģistrēto daiļā dzimuma spēlētāju pieaugums Latvijā liecina par tieši pretējo. Gan mums kā futbolu attīstošai organizācijai, gan bērnu vecākiem svarīgākais ir fiziski aktīvs un vesels bērns, kurš ir vispusīgi attīstīts un pārliecināts par saviem spēkiem," skaidro LFF Sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina. "Meiteņu futbola vide iemieso visas šīs īpašības. Tajā bērns var aktīvi un jautri pavadīt laiku kopā ar jauniem draugiem, gūt pozitīvas emocijas, pārliecināties par saviem spēkiem, pierādīt sev un citiem: "Jā, es to varu!". Futbols disciplinē un palīdz kļūt par vispusīgu personību, kas spēj nospraust mērķus un darboties, lai tos sasniegtu. Meiteņu futbols iedrošina sapņot, bet skolas ir vispiemērotākā vide, kur spert savus pirmos soļus sapņu piepildīšanas virzienā."

Sacensības sāksies ar apakšgrupu posmu un turpināsies ar izslēgšanas posma spēlēm. Plašāka informācija par dalībniekiem un spēļu norises vietām sekos pēc pieteikumu apzināšanas.

Šim turnīram un citiem Latvijas meiteņu futbola notikumiem iespējams sekot līdzi sieviešu futbola kontos gan Facebook, gan Instagram sociālajos tīklos.

Projekta norisi atbalsta Latvijas sieviešu futbola patrons Bella, modes un stila ceļvedis L’Officiel, izklaides centrs Fantasy Park, ēdināšanas restorāns Ghetto Burger, sporta preču veikals Komanda un adidas.

Mūs atbalsta