Pirmo Pavasara kausu U-16 meiteņu komandām iegūst Rīgas Futbola skola

Pirmo Pavasara kausu U-16 meiteņu komandām iegūst Rīgas Futbola skola

Ar izšķirošajām spēlēm starp sešām komandām trešdien, 15. martā, Elektrum Olimpiskajā centrā noslēdzās pirmoreiz ieviestais Pavasara kausa izcīņas turnīrs meitenēm, kurā sacentās U-16 vecuma grupas futbolistes. Finālā tiekoties divām galvaspilsētas komandām, čempionu titulu pēcspēles sitienu sērijā ieguva Rīgas Futbola skola.

Turnīra dalībnieces pirmoreiz tikās 3. martā, kad aizvadīja apakšgrupu spēles un noskaidroja pusfināla cīņu pārus. Pirmajā no pusfināla spēlēm trešdien Rēzeknes novada BJSS/Daugavpils ar 0:3 atzina FS Metta/OSC komandas pārākumu, kam sekoja otrais pusfināla mačs starp AFA Olaine/FK Iecava un Rīgas Futbola skola vienībām. Tajā Rīgas pārstāves izrādījās labākas ar rezultātu 3:1.

Cīņā par kopvērtējuma 5./6. vietu SK Imanta/Talsu NSS ar 3:0 pārspēja SK Super Nova futbolistes, bet trešo vietu turnīrā nodrošināja AFA Olaine/FK Iecava, kas ar 1:0 uzvarēja Rēzeknes novada BJSS/Daugavpils.

Īpaši aizraujoša izdevās finālspēle, kurā Rīgas Futbola skola divas reizes izvirzījās vadībā, bet FS Metta/OSC allaž atspēlējās, noslēdzot spēli neizšķirti 2:2. Uzvarētājas nācās noskaidrot pēcspēles sitienu sērijā, kurā precīzākas izrādījās Rīgas Futbola skola meitenes.

"Pirmais šāda veida turnīrs meitenēm ir godam aizvadīts. Ceram, ka Pavasara kauss meitenēm veicinās produktīvu parēju no futbola 8:8 uz 11:11, kā arī labāk sagatavos meitenes gan selekcijas treniņiem U-17 izlasē, gan arī šim vecumam palīdzēs veiksmīgi aizvadīt maijā paredzētās spēles UEFA Attīstības turnīrā Baltkrievijā. Prieks, ka arī komandu treneri atzīmē šāda turnīra svarīgumu un nepieciešamību pirmssezonas sagatavošanās posmā," pauž Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sieviešu futbola nodaļas speciālists Jevgēnijs Gedertsons. 

Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīta Diāna Suvitra no Rīgas Futbola skola komandas, bet labākās vārtsardzes balva pienācās Laurai Siņutkinai no FS Metta/OSC vienības. Turnīra noslēgumā tika nosauktas arī katras komandas individuāli labākās spēlētājas:

  1. Jeļena Savunova (Rīgas Futbola skola)
  2. Nelle Treimane (FS Metta/OSC)
  3. Renāte Gaugere (AFA Olaine/FK Iecava)
  4. Diāna Skribina (Rēzeknes novada BJSS/Daugavpils)
  5. Tīna Ritenberga-Balode (SK Imanta/Talsu NSS)
  6. Alīna Sklemenova (SK Super Nova)

Šāds turnīrs Latvijas meiteņu futbola sezonas kalendārā ieviests ar mērķi popularizēt meiteņu futbolu Latvijā, sniegt lielāku spēļu praksi U-16 vecuma grupas komandām un sekmēt spēlētāju pāreju no futbola 8:8 uz futbolu 11:11. Sacensībās piedalās 2001.-2003. dzimšanas gada futbolistes ar iespēju katrai dalībniecei turnīram pieteikt arī ne vairāk kā divas 2004. dzimšanas gada meitenes.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu - "Bella" zīmolu pārstāvošo "TZMO Latvija" kompāniju, kas ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja "TZMO SA" meitas uzņēmums Latvijā.

Mūs atbalsta